Prolific - Informacje

Prolific to angielski, crowdfundingowy panel badawczy, który powstał w 2014 roku. Panel ankietowy łączy badaczy akademickich z respondentami z całego świata. Portal oferuje niezwykle różnorodne oraz ciekawe badania opinii. Prolific zdecydowanie wyróżnia się na tle innych paneli. Oferowane ankiety mają charakter bardziej naukowy, a zlecającymi je badaczami są zazwyczaj pracownicy uczelni wyższych. Firma oferuje nagrody pieniężne za wypełnienie każdej ankiety. Próg wypłaty jest stosunkowo niski i wynosi 5 GBP, a zgromadzone środki możemy wypłacić na nasze konto PayPal.

Zastanawiasz się, które panele płacą najlepiej swoim użytkownikom?

Adres strony:

www.Prolific.ac

Język:

angielski

Dane firmy:

Prolific Academic Ltd.
The Wheelhouse, Angel Court First Floor,
81 St. Clements Street, Oxford,
OX4 1AW, Anglia

Dane kontaktowe:

formularz kontaktowy dostępny na stronie

Data powstania:
2014 rok
 
Program Partnerski:
Niedostępny.
 
Wynagrodzenie z Programu Partnerskiego:
Niestety, ale program partnerski został zlikwidowany w Marcu 2019 roku.
 
Kto może zostać uczestnikiem:
Każda osoba pełnoletnia
 
Dostępne nagrody:
PayPal
 
Metody wypłat:
PayPal
 
Minimum do wypłaty:
5 GBP
 
Czas wypłaty:

Do 5 dni roboczych od zlecenia wypłaty

Przelicznik punktów:
brak

Prolific - Opinie

Opinii dotyczących Prolific.ac jest w sieci bardzo dużo i w ogromnej większości są one bardzo dobre. Nic w tym dziwnego, gdyż Prolific oferuje bardzo dobrze płatne ankiety, których wartość wynosi od 0,15 do nawet 7 GBP. Średnie wynagrodzenie za ankietę to ok. 1 GBP czyli ponad 5 PLN.

Ankiet jest stosunkowo dużo, natomiast większość z nich posiada ograniczoną liczbę miejsc. Ogromną zaletą dostępnych ankiet jest to, że są one dobierane na tyle dobrze, że odrzucenia nie występują. Mamy przez to pewność, że ankietę, którą rozpoczniemy uda nam się dokończyć i uzyskać za nią wynagrodzenie. Wynagrodzenie za wypełnione ankiety zatwierdzane jest przez badacza, który zajmuje się daną ankietą. Najczęściej pieniądze dopisywane są do naszego salda w przeciągu kilku dni po wypełnieniu ankiety.

Należy pamiętać, że zaproszenia do ankiet NIE są wysyłane mailowo, a po prostu wyświetlają się na bieżąco w sekcji STUDIES. Aby zmaksymalizować liczbę wypełnionych ankiet warto na bieżąco być zalogowanym w panelu oraz sprawdzać czy aktualnie nie ma dostępnych dla nas ankiet.

Dzięki wysokim wynagrodzeniom za ankiety oraz stosunkowo niskiemu progowi wypłaty (5 GBP), minimum niezbędne do wypłaty jesteśmy w stanie osiągnąć już w pierwszym miesiącu uczestnictwa w panelu. Pieniądze wypłacane są na nasze konto PayPal w przeciągu maksymalnie kilku dni od zlecenia wypłaty. Będąc aktywnymi użytkownikami Prolific jesteśmy w stanie zarobić nawet 100 PLN miesięcznie.

Prolific - Opinie - Możliwe zarobki

Jeżeli chodzi o negatywne opinie dotyczące Prolific to respondenci najczęściej podnoszą to, że ankiety dostępne są tylko w języku angielskim oraz, że trzeba na nie polować (brak zaproszeń e-mailowych). Minusem jest także zlikwidowanie programu poleceń użytkowników w Marcu 2019 roku.

Prolific – Dowody wypłat

Prolific - Opinie i Potwierdzenie wypłaty 1 Prolific Potwierdzenie wypłaty 1

Posiadasz własne spostrzeżenia lub opinie dotyczące panelu Prolific? Koniecznie podziel się nimi w komentarzu poniżej.

2 Thoughts on “Prolific – Opinie oraz Informacje”

  • Ja bym tu zaznaczył, że dostanie się do badania, to jakaś specyficzna gra. Coś jest nie tak, skoro będąc przy komputerze w chwili otrzymania zaproszenia, dowiaduję się, że wolnych miejsc brak. Takie działanie skłania mnie do podejrzenia, że są tu „równi i równiejsi”, i ci drudzy, dostają to powiadomienie wcześniej.

Dodaj komentarz