Prolific to angielski, crowdfundingowy panel badawczy, który powstał w 2014 roku. Panel ankietowy łączy badaczy akademickich z respondentami z całego świata. Portal oferuje niezwykle różnorodne oraz ciekawe badania opinii. Prolific zdecydowanie wyróżnia się na tle innych paneli. Oferowane ankiety mają charakter bardziej naukowy, a zlecającymi je badaczami są zazwyczaj pracownicy uczelni wyższych.

Prolific Ankiety Opinie App (2)

Prolific – Najważniejsze informacje

Adres strony:

www.Prolific.ac

Język:

angielski

Dane firmy:

Prolific Academic Ltd.
The Wheelhouse, Angel Court First Floor,
81 St. Clements Street, Oxford,
OX4 1AW, Anglia

Dane kontaktowe:

formularz kontaktowy dostępny na stronie

Data powstania:
2014 rok
 
Program Partnerski:
Niedostępny
Wynagrodzenie z Programu Partnerskiego:
Niestety, ale program partnerski został zlikwidowany w Marcu 2019 roku.
 
Kto może zostać uczestnikiem:
Każda osoba pełnoletnia
 
Dostępne nagrody:
PayPal
 
Metody wypłat:
PayPal
 
Minimum do wypłaty:
5 GBP
 
Czas wypłaty:

Natychmiastowa

Przelicznik punktów:
brak

Rejestracja w panelu

W chwili obecnej rejestracja jako panelista jest niemożliwa. Firma przez lata działania na rynku badań opinii publicznej oraz wyrobienie sobie dużej renomy zrzeszyła wystarczającą liczbę respondentów. Możemy natomiast zapisać się na listę osób oczekujących, dzięki której zostaniemy poinformowani, gdy rejestracja użytkowników zostanie wznowiona.

Prolific 2

Ankiety Prolific

Prolific oferuje niezwykle ciekawe ankiety dotyczące bardzo wielu tematów. Badania w panelu mają charakter badań akademickich a zlecane są głównie przez naukowców pracujących na uczelniach oraz w firmach badawczych. Wszystkie dostępne ankiety znajdziemy po zalogowaniu do naszego panelu respondenta w zakładce ’STUDIES’. Liczba uczestników mogących wziąć udział w każdym badaniu jest ograniczona, dlatego miejsca zapełniają się bardzo szybko. W związku z tym warto aktywnie śledzić pojawiające się ankiety.

Prolific Ankiety Opinie App (3)

Stawki, które możemy uzyskać za pojedynczą ankietę są stosunkowo wysokie i wahają się od kilkudziesięciu pensów do nawet kilkunastu funtów! Dzięki niezwykle wysokim stawkom, Prolific jest uznawany za jedną z najlepiej płacących firm ankietowych. Ankiety praktycznie zawsze przeprowadzane są w języku angielskim, stąd konieczna jest znajomość tego języka. Jeżeli będziemy wypełniać ankiety rzetelnie, zgodnie z instrukcjami, odrzucenia praktycznie nie będą się zdarzać. Zazwyczaj spowodowane są one tylko i wyłącznie błędnymi odpowiedziami na pytania kontrolne.

Każda z ankiet, po ukończeniu, musi zostać zaakceptowana. Zazwyczaj czas akceptacji badania nie wynosi dłużej niż 3 dni robocze. Każdorazowo otrzymamy również mailowe powiadomienie o akceptacji naszego badania oraz o wysokości nagrody, którą za nie zdobyliśmy.

Prolific App

Wypłata pieniędzy

Wypłata zgromadzonych środków jest niezwykle prosta i szybka. Minimum do wypłaty nie jest wysokie i wynosi jedynie 5 GBP. Gdy saldo naszego konta Prolific przekroczy tę kwotę, możemy zlecić wypłatę. Wypłacić środki możemy tylko i wyłącznie na nasze konto PayPal. Aby to zrobić należy jedynie kliknąć przycisk ’Cash out’. Wypłata jest niemalże natychmiastowa, a wypłacone środki pojawiają się w kilka minut na naszym koncie PayPal.

Prolific Ankiety Opinie App (7)

Dowody wypłaty

Firma jest w pełni wypłacalna. Jeden z dowodów wypłat publikujemy poniżej. Więcej dowodów wypłat możemy znaleźć w Internecie na stronach poświęconych wypełnianiu ankiet.

Prolific Ankiety Opinie App (11)

Rezygnacja z uczestnictwa

Usunąć konto respondenta możemy w dowolnej chwili bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. W tym celu należy udać się do naszego panelu respondenta, przejść do zakładki ’Account’ a następnie kliknąć czerwony przycisk ’Delete account’. Należy pamiętać o tym, że wszystkie środki, które nie zostały wypłacone, przepadną.

Prolific Ankiety Opinie App (10)
Recenzje każdego z paneli

Prolific - Opinie

Opinie dotyczące Prolific są mocno podzielone. Duża grupa respondentów jest zadowolona z działania panelu. Wielu długoletnich respondentów firmy skarży się natomiast na nieuzasadnione blokady kont, które pojawiają się nawet po kilku latach od rejestracji w panelu.

Na znanym portalu z opiniami Trust Pilot średnia ocen Prolific wynosi 2,7/5. Połowa użytkowników ocenia działanie panelu doskonale lub dobrze. Aż 39% oceniających przyznaje najniższą ocenę panelowi.

Do najważniejszych zalet panelu możemy niewątpliwie zaliczyć:

 • Wysokie stawki za pojedynczą ankietę, sięgające nawet kilku funtów
 • Niski próg wypłaty wynoszący zaledwie 5 GBP.
 • Błyskawiczne wypłaty PayPal.

  Najczęściej wskazywane wady Prolific to natomiast:

 • Brak możliwości rejestracji nowych użytkowników. W chwili obecnej rejestracja nowych  respondentów jest zawieszona.
 • Niewielką liczbę dostępnych miejsc w wielu badaniach.
 • Możliwość blokady konta z nie do końca jasnego powodu.
Prolific Ankiety Opinie App (1)
Zródło:
 • prolific.co
 • trustpilot.com/review/www.prolific.ac

Posiadasz własne opinie dotyczące Prolific? Koniecznie podziel się nimi w komentarzu poniżej.

2 Thoughts on “Ankiety Prolific App – Opinie 2022”

 • Ja bym tu zaznaczył, że dostanie się do badania, to jakaś specyficzna gra. Coś jest nie tak, skoro będąc przy komputerze w chwili otrzymania zaproszenia, dowiaduję się, że wolnych miejsc brak. Takie działanie skłania mnie do podejrzenia, że są tu „równi i równiejsi”, i ci drudzy, dostają to powiadomienie wcześniej.

  • Pawle, bafania od Prolific są bardzo popularne oraz posiadają ograniczoną liczbę miejsc, która szybko się zapełnia stąd często występująca niemożność uczestnictwa w danym badaniu.

Dodaj komentarz