Jak zarabiac w Internecie - Logo

Jak zarabiać w Internecie?

Jak zarabiać w Internecie? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje, z roku na rok, coraz większa liczba Polaków. Szalejąca inflacja, przymusowa izolacja społeczna, problemy z zatrudnieniem w wielu branżach oraz stale rosnące koszty życia zmuszają coraz większą liczbę osób do poszukiwania dodatkowego zarobku.

Szczęśliwie, rozwój cywilizacji oraz technologii niesie ze sobą dużo ciekawych możliwości, również tych zarobkowych.

W obecnych czasach, praca przez Internet nie jest niczym nowym ani nadzwyczajnym. Obecnie, setki milionów specjalistów, freelancerów oraz właścicieli firm na całym świecie pracuje zdalnie przez Internet.

Jeżeli Ty również chciałbyś spróbować swoich sił w zarabianiu w Internecie, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Dowiesz się z niego od czego warto zacząć swoją przygodę z pracą przez Internet, na co warto zwrócić szczególną uwagę oraz poznasz wady i zalety pracy w sieci. Dostaniesz też całą garść inspiracji i ciekawych pomysłów, ponieważ zarabiać w Internecie można na niezliczoną ilość sposobów. Gotowy do lektury?

Praca przez Internet – 25 sprawdzonych sposobów

1. Płatne ankiety

Zarabianie przez internet - Płatne ankiety

Zarabianie na wypełnianiu ankiet to jeden z najpopularniejszych sposobów na rozpoczęcie przygody z zarabianiem przez Internet. Praca ta nie jest skomplikowane ani nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Aby zacząć zarabiać w domu na ankietach wystarczy odrobina chęci i trochę wolnego czasu. Wypełnianie ankiet może być dość czasochłonne, a na pierwsze pieniądze będziemy musieli chwilę poczekać, niemniej jednak każdy z powodzeniem będzie w stanie dorobić co nieco do domowego budżetu.

Aby rozpocząć zarabianie w Internecie od wypełniania ankiet, wystarczy że zostaniesz respondentem jednego z wielu paneli badawczych.

Do najpopularniejszych firm ankietowych należą między innymi:

Jeżeli interesuje Cię współpraca z wieloma panelami badawczymi, a tym samym zmaksymalizowanie potencjału zarobkowego tej metody, koniecznie zobacz pełną listę firm ankietowych oraz paneli badawczych dostępną na naszej stronie – Płatne Ankiety Online.
 

Jeżeli zastanawiasz się natomiast, które panele ankietowe płacą najwięcej swoim użytkownikom, koniecznie przeczytaj nasz artykuł – Najlepiej Płatne Ankiety – Ranking 2022.

2. Zarabianie na grach i aplikacjach

Jak zarabiac przez Internet zarabianie na grach

Zarabianie na grach i aplikacjach to kolejny ciekawy sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy w sieci. Jest to niezwykle prosty oraz przyjazny sposób, polecany zwłaszcza tym, którzy dopiero co zaczynają swoją przygodę z pracą przez Internet. Aby zacząć zarabiać przez Internet na grach, wystarczy pobrać i zacząć używać jedną z aplikacji płacących za granie w gry. Każda tych z aplikacji posiada własną bazę promowanych gier, za których pobranie oraz uruchomienie będziemy otrzymywać punkty. Po zebraniu odpowiedniej liczby punktów, będziemy mogli zlecić wypłatę na konto PayPal.

Przykładowe aplikacje umożliwiające zarabianie na grach to:

Jeżeli interesuje Cię zarabianie w Internecie na grach i aplikacjach mobilnych, koniecznie przeczytaj nasz obszerny artykuł – Zarabianie na Grach i Aplikacjach

3. Zarabianie na płatnych zadaniach

Zarabianie przez internet Platne zadania

Wykonywanie płatnych zadań to kolejna prosta metoda na zarabianie w Internecie. Istnieją firmy, które płacą drobne kwoty swoim użytkownikom w zamian za wykonywanie rozmaitych zadań takich jak: pobieranie aplikacji, granie w gry, oglądanie filmów reklamowych, robienie zakupów czy zakładanie kont na partnerskich witrynach.

Do najciekawszych firm umożliwiających wykonywanie płatnych zadań należą:

4. Promocje bankowe

Praca przez internet - promocje bankowe

W dzisiejszych czasach banki aby pozyskać nowych klientów oferują coraz korzystniejsze promocje podczas otwierania nowych kont. Jeżeli nie posiadasz jeszcze rachunku w banku, chciałbyś zmienić swój bank lub po prostu chcesz zyskać jednorazowo kilkaset złotych, to promocje bankowe są właśnie dla Ciebie!

Oto kilka z najciekawszych promocji bankowych dostępnych obecnie na rynku:

Należy pamiętać, że każda z promocji posiada swoje kryteria, które należy spełnić aby została przyznana. Zazwyczaj nie są one zbyt skomplikowane i sprowadzają się do otrzymania wpływu na nowo otwarte konto oraz wykonania konkretnej liczby transakcji kartą wydaną do konta.

5. Afiliacja

affiliate

Afiliacja to model biznesowy, w którym zarabiamy na promowaniu produktów oraz usług innych firm. Tysiące firm w Polsce oraz miliony na całym świecie, chętnie dzielą się swoimi zyskami w zamian za reklamę. Mechanizm działania afiliacji jest bardzo prosty. Firma posiada produkt lub usługę. Ty pomagasz jej go sprzedać, a w zamian za to otrzymujesz określoną, konkretną prowizję. Brzmi prosto? I takie właśnie jest.

Afiliacja to jeden z głównych i najbardziej popularnych sposobów na zarabianie w Internecie. Dedykowany jest szczególnie tym osobom, które nie mają pomysłu na własny produkt lub usługę, które mogłyby sprzedawać, a które chętnie podejmą się promocji już istniejącego produktu.

Aby rozpocząć przygodę z zarabianiem w sieci od marketingu afiliacyjnego będziemy musieli przede wszystkim zarejestrować się w sieci afiliacyjnej.
Jednymi z najpopularniejszych sieci afiliacyjnych w Polsce są:

6. Sprzedaż internetowa

Jak zarabiac w Internecie Sprzedaz internetowa

Sprzedaż internetowa (e-commerce) to nic innego jak sprzedaż prowadzona przy wykorzystaniu medium jakim jest Internet. Podstawowe założenia sprzedaży są niesamowicie proste. Kupujesz taniej. Sprzedajesz drożej. Osiągasz zysk.

Wartość sprzedaży internetowej dynamicznie rośnie każdego roku. Nic w tym dziwnego, gdyż coraz więcej konsumentów na całym świecie zamiast wizyt w tradycyjnych sklepach, decyduje się na zakupy online. Obecnie wartość handlu internetowego w Polsce szacowana jest na ponad 100 mld zł rocznie, a zakupy online stanowią ponad 16% globalnej sprzedaży detalicznej.

Sprzedaż internetową można prowadzić na wiele różnych sposobów. Do najpopularniejszych z nich należą:

 • prowadzenie własnego sklepu internetowego
 • sprzedaż na Allegro
 • sprzedaż poprzez własną stronę internetową lub bloga
 • sprzedaż na portalach z ogłoszeniami, np. OLX, Allegro Lokalnie
 • sprzedaż w social mediach, np. Facebook Marketplace

7. Dropshipping

Jak zarabiac w Internecie Dropshipping

Dropshipping to model sprzedaży internetowej, w której firma nie utrzymuje sprzedawanych produktów w magazynie. Sprzedawca w tym modelu sprzedażowym działa bardziej jako pośrednik pomiędzy hurtownią dropshippingową a klientem. Kluczową różnicą pomiędzy standardowym modelem sprzedażowym a dropshippingiem jest to, że sprzedawca nie posiada zapasów sprzedawanych towarów ani nie jest ich właścicielem.

Dropshipping sprawdzi się szczególnie w momencie, gdy stawiamy pierwsze kroki w biznesie i zarabianiu przez Internet, nie mamy pomysłu jaki towar sprzedawać i nie dysponujemy dużym kapitałem na organizację powierzchni magazynowej i zatowarowanie.

Obecnie zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym istnieje bardzo duża liczba hurtowni dropshippingowych, z którymi można nawiązać współpracę. Wśród nich znajdują się firmy zajmujące się sprzedażą towarów z praktycznie każdej branży.

8. Zarabianie na YouTube

Jak zarabiac w Internecie Youtube

Masz pomysł na własny kanał? Chciałbyś tworzyć unikatowy kontent? Jeżeli tak, to zarabianie na platformie YouTube jest właśnie dla Ciebie. Zarabiać na kanale YouTube można na wiele różnych sposobów. Nie jest do tego niezbędny kanał o dużych zasięgach i setkach tysięcy subskrybentów, chociaż to jak wiadomo bardzo ułatwia sprawę.

Zarobki youtuberów potrafią być na prawdę imponujące. Szacuje się, że Mr. Beast (Jimmy Donaldson) zarabia rocznie na swojej youtubowej działalności ponad 54 miliony dolarów, Markiplier (Mark Fischback) ponad 38 milionów dolarów a Dude Perfect znani z wykonywania sportowych tricków oraz bicia rekordów Guinessa ponad 20 milionów dolarów rocznie.

Kanał na Youtubie można zmonetyzować na różne sposoby. Do najpopularniejszych z nich możemy zaliczyć:

 • reklamy Google
 • współprace z markami
 • afiliację
 • sprzedaż własnych produktów: koszulki, gadżety, kursy, szkolenia
 • promocję innych, własnych projektów

9. Zarabianie na Instagramie

Jak zarabiać przez Internet - zarabianie na Instagramie

Jeżeli aktywnie prowadzisz konto na Instagramie, które posiada już pewną liczbę followersów, warto pomyśleć nad możliwością jego zmonetyzowania. Nie jest prawdą, że zarabiać mogę tylko i wyłącznie ludzie prowadzący topowe konta z setkami tysięcy lub milionami followersów. Wiele marek chętnie podejmuje współpracę także z mniej popularnymi influencerami.

Aby zdobyć pierwsze współprace warto zarejestrować się na platformach łączących influencerów oraz marki:

10. Copywriting

Zarabianie przez internet - Copywriting

Copywriting, czyli pisanie tekstów na zlecenie, to kolejny, ciekawy sposób na pracę przez Internet. W pracy copywritera najlepiej odnajdą się osoby kreatywne, posiadające lekkie pióro i lubiące tworzyć nowe treści. Copywriterzy zajmują się na co dzień tworzeniem tekstów na strony internetowe, przygotowują treści ofert handlowych, skrypty spotów reklamowych, a także piszą artykuły, ebooki oraz publikacje. Obecnie na rynku istnieje wiele profesjonalnych serwisów internetowych specjalizujących się w dostarczaniu zleceń dla copywriterów. Dzięki nim możemy w łatwy sposób pozyskać pierwsze zlecenia oraz stworzyć swoje copywriterskie portfolio. Do najpopularniejszych polskich serwisów dedykowanych copywriterom należą między innymi:

11. Tłumaczenie tekstów

Zarabianie przez internet Tlumaczenie tekstow

Znajomość najpopularniejszych języków obcych jest dziś podstawową umiejętnością wymaganą przez pracodawców na rynku pracy. Pomimo tego, co trzeci Polak deklaruje, że nie zna żadnego języka poza polskim, a aż 45% osób deklaruje znajomość tylko jednego języka obcego. Co więcej, okazuje się, że tylko połowa z nich zna obcy język w stopniu bardzo dobrym. Sytuacja ta sprawia, że biegła znajomość języków obcych jest obecnie wyjątkowo cenna, a tłumacze mogą liczyć na przyzwoite zarobki i dużą liczbę zleceń.

Najczęściej wybieraną drogą do zostania tłumaczem jest ukończenie studiów z zakresu filologii danego języka. Nie jest to jednak warunek konieczny. Tłumaczem bowiem może zostać każdy, kto perfekcyjnie opanował język obcy. Niezależnie czy miało to miejsce w wyniku naturalnej dwujęzyczności czy po prostu nauki.

Pracę jako tłumacz można rozpocząć zarówno od stanowiska w biurze tłumaczeń, jak i działając na własną rękę jako freelancer. Ciekawym serwisem udostępniającym zlecenia dla tłumaczy jest GoodTranslate.

12. Korepetycje online

Zarabianie przez Internet - Korepetycje

Korepetycje internetowe to świetny pomysł na pracę dorywczą, którą można wykonywać zdalnie. Jest to niezwykle prężnie rozwijająca się gałąź biznesu edukacyjnego z ogromnym potencjałem. Aby zostać internetowym korepetytorem wcale nie musisz być dyplomowanym nauczycielem czy studentem. Powinieneś natomiast posiadać odpowiednią i ugruntowaną wiedzę dotyczącą przedmiotu, z którego planujesz prowadzić korepetycje oraz mieć dryg do nauczania.

Chętnych na korepetycje możesz szukać zarówno we własnym zakresie np. poprzez pocztę pantoflową czy ogłoszenia internetowe lub nawiązać współpracę z  jednym z serwisów zrzeszających korepetytorów oraz uczniów. Oto kilka popularnych serwisów, umożliwiających pracę jako e-korepetytor:

Stawka e-korepetytora jest całkiem atrakcyjna i wynosi zazwyczaj od 30 do nawet 120 zł za godzinę zajęć.

13. Zarabianie na blogu lub stronie www

Jak zarabiac przez Internet zarabianie na blogu i stronie www

Prowadzenie tematycznego bloga, witryny internetowej lub forum internetowego może być niezwykle lukratywnym zajęciem. Jest to też jedna z najpopularniejszych metod zarabiania w Internecie. Zarabianie na blogu w zasadzie nie różni się niczym od zarabiania na jakiejkolwiek innej stronie www. Wszystkie sposoby monetyzacji opierają się na jak najefektywniejszym wykorzystaniu ruchu na stronie. Do najpopularniejszych metod umożliwiających zarabianie na stronie lub blogu należą:

  • afiliacja
  • sprzedaż artykułów sponsorowanych
  • współpraca biznesowa z markami
  • prowadzenie własnej sprzedaży
  • wynajem powierzchni reklamowej
  • płatne subskrypcje oraz dostęp do treści premium

Aby rozpocząć przygodę z blogowaniem lub prowadzeniem witryny internetowej niezbędny będzie dobry pomysł. To od niego wszystko się zaczyna. Wybranie odpowiedniej niszy, w której czujemy się komfortowo, która ma odpowiedni potencjał i będzie generować ruch a zarazem nie ma w niej zbyt dużej konkurencji, to klucz do sukcesu.

14. Zarabianie na zdjęciach

Jak zarabiac przez Internet - Sprzedaż zdjeć

Być może jesteś amatorskim fotografem lub tworzysz własne ilustracje? Sprzedaż zdjęć i ilustracji to ciekawy sposób na zarabianie w Internecie. W obecnych czasach już nie musisz samodzielnie poszukiwać klientów na zakup twoich zdjęć. Dzięki bankom zdjęć to oni znajdą ciebie. Serwisów internetowych umożliwiających sprzedaż zdjęć jest wiele. Każdy z nich oferuje inne warunki sprzedaży, inne prowizje oraz ma nieco inne wymagania dotyczące jakości zdjęć.

Do najpopularniejszych banków zdjęć stockowych należą:

Obecnie rynek zdjęć stockowych jest mocno nasycony i przebić się ze swoim portfolio nie jest wcale łatwo. Niemniej jednak sprzedaż zdjęć zawsze warto potraktować jako dochód pasywny. Raz udostępnione portfolio obrazów będzie mogło dla nas zarabiać przez wiele lat, bez konieczności wkładania jakiegokolwiek wysiłku z naszej strony.

15. Sprzedaż ebooków oraz poradników

Zarabianie w Internecie - Sprzedaz ebookow

Rynek treści cyfrowych każdego roku rozwija się coraz bardziej a ebooki i audiobooki zyskują coraz większą popularność. Szacuje się. że wartość światowego rynku ebooków w 2020 roku wynosiła ok 17 miliardów dolarów. Największym rynkiem ebooków na świecie jest Ameryka Północna. Szacuje się, że w Polsce rynek ebooków stanowi 5 – 10% całego rynku książek.

Wydawanie oraz sprzedaż ebooków może stanowić ciekawy rodzaj pracy przez Internet. Jest to również biznes, który nie wymaga od nas dużych nakładów kapitałowych. Naszą eksiążkę możemy bowiem wydać praktycznie za darmo, poświęcając tylko i wyłącznie czas na jej opracowanie i publikację.

16. Sprzedaż kursów online

Zarabianie w Internecie - Sprzedaz kursow

Być może posiadasz cenną wiedzę z jakiejś wąskiej specjalności i chciałbyś podzielić się nią ze światem? Dlaczego by na tym dodatkowo nie zarobić? Sprzedaż szkoleń internetowych oraz specjalistycznych poradników to ciekawa metoda na zarabianie w Internecie. Jeżeli czujesz się na prawdę mocny z jakiejś dziedziny i dodatkowo potrafisz skondensować swoją wiedzę w formie szkolenia czy poradnika to zdecydowanie warto przemyśleć tą formę zarobku online.

Serwisy typu Udemy lub Linkedin Learning pozwalają na zamieszczanie na nich własnych kursów a następnie ich sprzedaż. Ty jedynie wgrywasz kurs i ustalasz cenę, ewentualnie promujesz go w wybrany przez siebie sposób. Całą resztą jak dostępność kursu dla klientów, płatności oraz rozliczenia zajmuje się już dana platforma. Jest to jeden z ciekawszych sposobów na zmonetyzowanie swojej wiedzy oraz stworzenie źródła pasywnego dochodu.

17. Tworzenie stron www

Jak zarabiac w Internecie Tworzenie www

Tworzenie stron internetowych może stanowić zarówno świetną pracę dorywczą jak i być głównym źródłem twoich dochodów. Webmaster to osoba, która zajmuje się projektowaniem oraz kodowaniem witryny internetowej. Odpowiada za jej zawartość oraz aktualizacje, wprowadza nowe funkcjonalności a także dba o poprawne działanie serwisu. Aby rozpocząć pracę jako webmaster powinieneś dysponować obszerną wiedzą dotyczącą informatyki, grafiki komputerowej oraz komunikacji wizualnej. Będziesz musiał wykazać się także doskonałą znajomością HTML5, CSS3, znać podstawy PHP oraz Java Script. Najpopularniejsze systemy do zarządzania treścią (CMS) jak WordPress również nie mogą być Ci obce.

Aby zacząć tworzyć strony internetowe zawodowo, nie potrzebujesz posiadać wyższego wykształcenia. Większość potrzebnej wiedzy możesz pozyskać z płatnych szkoleń oraz kursów, książek a także tysięcy darmowych materiałów umieszczonych w Internecie na tematycznych blogach, forach czy portalu YouTube. Reszta to już czysta praktyka i doświadczenie.

Pierwsze doświadczenie w tworzeniu stron możesz zyskać zarówno samemu, tworząc przykładowe projekty oraz budując własne portfolio lub zatrudniając się jako praktykant czy stażysta w firmie oferującej usługi z zakresu IT.

18. Prowadzenie kont social media

Jak zarabiać w Internecie - Social Media Manager

Jesteś kreatywny, nieszablonowy, znasz się na promocji a media społecznościowe nie mają przed tobą tajemnic? W takim razie bycie social media managerem to praca stworzona dla ciebie! Z social mediów korzystają już niemal wszyscy. Wyjątkiem są jedynie małe dzieci oraz ludzie w podeszłym wieku, niezaznajomieni z nowymi technologiami oraz Internetem. Wg raportu Empemedia, na początku 2022 roku aż 72% Polaków korzystało z mediów społecznościowych. Obecnie jest to ponad 27 milionów osób w samej Polsce. Social media cieszą się ogromną popularnością na całym świecie a miliardy ludzi korzystają z nich na co dzień.

Do najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie należą:

 • Facebook – 2,9 mld użytkowników
 • Youtube – 2,5 miliarda użytkowników
 • WhatsApp – 2 miliardy użytkowników
 • Instagram – 1,5 miliarda użytkowników
 • Weixin / WeChat – 1,2 miliarda użytkowników
 • TikTok – 1 miliard użytkowników
 • Facebook Messenger – 988.000 użytkowników
 • Douyin – 600 milionów użytkowników
 • QQ – 570 milionów użytkowników

 Liczby te robią wrażenie, dlatego nic w tym dziwnego, że marki na całym świecie wydają coraz większe pieniądze na reklamę w mediach społecznościowych.

Praca specjalisty od social mediów polega na tworzeniu oraz sukcesywnym realizowaniu kampanii marketingowych w mediach społecznościowych. Planowaniu kampanii, współpracy z copywriterami oraz grafikami, publikowaniu postów, zdjęć, filmów, virali, komunikacji z klientami, raportowaniem działań. Podczas pracy jako specjalista social media przydadzą się wysoko rozwinięte umiejętności miękkie oraz wiedza z marketingu i PR, socjologii i psychologii.

 

19. Pozycjonowanie stron internetowych (SEO)

Zarabianie w sieci SEO

Pozycjonowanie stron internetowych (SEO, z ang. Search Engine Optimization) to szereg działań mających na celu zwiększenie widoczności witryn internetowych w wyszukiwarkach. Osoba odpowiadająca za te działania to pozycjoner, inaczej specjalista SEO lub po prostu seowiec.

Do zadań specjalisty SEO należy przede wszystkim:

 • przygotowywanie oraz prowadzenie kampanii SEO
 • analizowanie oraz optymalizowanie stron internetowych pod kątem wyszukiwarek
 • zwiększanie efektywności prowadzonych kampanii poprzez dokonywanie testów, optymalizacji, udzielanie rekomendacji
 • współpraca z copywriterami oraz grafikami w budowaniu treści strony, udzielanie wytycznych
 • monitorowanie widoczności stron www oraz stron konkurencji
 • raportowanie swojej pracy
 • Jako pozycjoner powinieneś wykazywać się analitycznym myśleniem, mieć obszerną, aktualną wiedzę z zakresu SEO, a przede wszystkim praktyczną wiedzę z zakresu funkcjonowania oraz tworzenia stron internetowych. Niezbędne będzie do tego sprawne poruszanie się po środowiskach takich jak: HTML5, CSS, PHP czy JavaScript.

Wg portalu wynagrodzenia.pl zarobki specjalistów SEO w styczniu 2022 roku kształtowały się następująco:

 • młodszy specjalista SEO – mediana zarobków to 2894 pln netto, miesięcznie
 • specjalista SEO – mediana zarobków to 4011 pln netto, miesięcznie
 • starszy specjalista SEO – mediana zarobków to 5448 pln netto, miesięcznie
Zarobki te nie wydają się być zbyt wysokimi biorąc pod uwagę szereg kompetencji, które potrzebne są do wykonywania zawodu pozycjonera. Niemniej jednak pozycjonowanie stron www może stanowić skuteczny sposób na zarabianie przez Internet.
 
Pracę jako seowiec możemy podjąć zarówno zatrudniając się w jednej z agencji SEO czy agencji marketingowej lub działając jako freelancer i wykonując zlecenia na własną rękę.
 
Jeżeli tylko znamy dobrze języki obce, zdecydowanie warto podejmować współprace z zagranicznymi firmami oraz agencjami, które będą w stanie zaoferować nam wyższe wynagrodzenie niż polskie firmy.

20. Grafika komputerowa

Jak zarabiać przez Internet - grafika komputerowa

Grafik komputerowy, to kolejny popularny zawód który z powodzeniem może być wykonywany przez Internet. Grafik jest to osoba zajmująca się opracowywaniem elementów wizualnych przy pomocy specjalistycznego oprogramowania. Aby zostać grafikiem komputerowym niezbędne jest posiadanie odpowiednich umiejętności. Zdecydowana większość firm rekrutujących grafików, stawia w pierwszej kolejności na portfolio graficzne przyszłego pracownika. To ono jest główną wizytówką każdej osoby zawodowo zajmującej się grafiką komputerową. Grafik powinien cechować się także kreatywnością, dużym poczuciem estetyki, spostrzegawczością, mieć otwarty umysł i chęć podążania za nowymi trendami.

Naukę grafiki komputerowej może rozpocząć praktycznie każdy. W Internecie możemy znaleźć dziesiątki tysięcy darmowych oraz płatnych materiałów edukacyjnych, blogów tematycznych, grup oraz forów dedykowanych grafikom.

21. Montaż filmów wideo oraz tworzenie animacji

Jak zarabiac przez Internet - Montaz video

Montażysta filmów to kolejna praca, która praktycznie w całości może być wykonywana zdalnie przez Internet. Montażysta wideo zajmuje się doborem oraz układaniem nagranych scen wideo, tak aby finalnie tworzyły spójną kompozycję filmową.

Do jego podstawowych zadań należy:

 • dobór klatek
 • organizacja przebiegu sekwencji scen i ujęć filmu w czasie
 • jakość techniczną montażu
W wielu mniejszych, niskobudżetowych produkcjach montażysta zajmuje się także wieloma innym aspektami produkcji takimi jak: udźwiękowienie filmu, korekcja barw, gradacja kolorów, nakładanie efektów specjalnych czy dodawanie napisów.

Aby rozpocząć pracę jako montażysta filmowy nie potrzebujesz posiadać dyplomu. Choć jak powszechnie wiadomo, ukończenie jednej ze szkół filmowych, może zdecydowanie uprościć wejście do branży, nawiązanie cennych kontaktów oraz złapanie pierwszych zleceń montażowych. Pomimo wielu niewątpliwych zalet ukończenia szkoły filmowej, bardzo wielu przyszłych montażystów decyduje się na samodzielną naukę oraz praktykę. W Internecie możemy znaleźć niezliczoną ilość darmowych kursów, szkoleń oraz poradników dotyczących wideo.

22. Usługi lektorskie oraz komponowanie muzyki

Zarabianie przez internet - Uslugi lektorskie

Jeżeli twoja dykcja jest nienaganna, posiadasz talent aktorski oraz charakterystyczną barwę głosu być może warto spróbować pracy online jako lektor. Użyczając swojego głosu możemy zarobić dodatkowe pieniądze w Internecie. Kluczową kompetencją w pracy lektora jest odpowiednia emisja głosu, poprawna wymowa słów, końcówek oraz specyficznych zestawień liter.

Aby rozpocząć pracę przez Internet jako lektor warto nagrać demo, w którym zaprezentujesz barwę i możliwości swojego głosu. Nagrane demo warto zamieścić w jednym z wielu banków głosów, dostępnych w sieci. Pierwszych zleceń lektorskich możemy poszukać także w jednym z portali dla freelancerów.

23. Zarabianie na zakupach – programy cashbackowe

Jak zarabiac w Internecie Cashback

Cashback (moneyback) być może nie jest typowym sposobem na zarabianie w Internecie, ale pozwala na zaoszczędzenie niemałych kwot, podczas robienia codziennych zakupów. Mechanizm jest prosty. Pobieramy lub instalujemy wybraną aplikację cashbackową, rejestrujemy w niej konto, robimy zakupy a następnie otrzymujemy część z wydanych środków.

Do najciekawszych aplikacji cashbackowych działających w Polsce możemy zaliczyć:

24. Redaktor online – współpraca z redakcją

Jak zarabiać w Internecie - Wspolpraca z redakcja

Redaktor online to nikt inny jak redaktor piszący dla internetowych wydawców. Aby pracować jako redaktor nie musisz być zawodowym dziennikarzem. Niezbędne będzie jednak posiadanie lekkiego pióra, doskonałe posługiwanie się językiem polskim oraz doświadczenie w przygotowywaniu prasówek i researchu tematu.

25. Dochód pasywny – konta oszczędnościowe, lokaty, obligacje

Jak zarabiać przez Internet - Dochod pasywny

Dochód pasywny. Marzenie milionów ludzi na całym świecie. Kto w końcu by nie chciał aby pieniądze same się zarabiały? Zarabianie w Internecie dzięki dochodowi pasywnemu wcale nie jest trudne. Przynajmniej na niewielką skalę. Obecnie, w czasie szalejącej inflacji, banki zaczynają oferować coraz wyżej oprocentowane konta oraz lokaty. Czemu by nie skorzystać? Konta oszczędnościowe z rocznym zyskiem rzędu 7 czy 8 procent nie robią już na nikim wrażenia.

Jeżeli tylko dysponujemy wolnymi środkami, zawsze warto je ulokować na oprocentowanym rachunku lub lokacie. Choćby nawet na miesiąc. Konta oszczędnościowe dają tę możliwość, że zdeponowane środki możemy w każdej chwili wypłacić, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba.

Oto kilka ciekawych ofert kont oszczędnościowych oraz lokat oferowanych przez banki:

Praca przez Internet - zalety oraz wady zarabiania w Internecie

Zarabianie w Internecie, jak niemal wszystko na tym świecie, posiada zarówno swoje wady jak i zalety. Wydaje się jednak, że liczba korzyści jakie daje nam praca zdalna przez Internet zdecydowanie przekracza liczbę jej minusów.

Praca przez Internet - największe zalety

Do największych zalet zarabiania w Internecie możemy zdecydowanie zaliczyć:

 • dużą elastyczność w wykonywaniu pracy (pracę w sieci możemy traktować zarówno jako główne źródło naszego dochodu, jak i zupełnie dorywczo lub nawet jednorazowo)
 • wiele różnych ścieżek kariery oraz możliwości zarobkowych i rozwojowych
 • niemalże nieograniczony dostęp do zleceń oraz klientów z całego świata
 • oszczędność czasu na dojazdy do biura, spotkania z klientami, meetingi
 • mniejsze wydatki na paliwo oraz żywność
 • możliwość pracy w dowolnym miejscu na Ziemi posiadającym dostęp do Internet
 • możliwość samodzielnego wybrania oraz zaaranżowania stanowiska pracy

Praca przez Internet - największe wady

Najczęstszymi wadami, które wskazują osoby pracujące zdalnie w Internecie są natomiast:

 

  • zatarcie się granicy pomiędzy sferą prywatną a zawodową
  • utrudniony kontakt ze współpracownikami oraz klientami
  • ponoszenie dodatkowych wydatków np na zakup odpowiedniego sprzętu komputerowego czy prądu
  • brak gwarancji ciągłości pracy i stałej pensji

 

Grafiki dostępne dzięki serwisowi FreePik.com
Images by Freepik.

Dodaj komentarz