Site icon

Ankiety Prolific – Opinie oraz Informacje

Prolific to angielski, crowdfundingowy panel badawczy, który powstał w 2014 roku. Panel ankietowy łączy badaczy akademickich z respondentami z całego świata. Portal oferuje niezwykle różnorodne oraz ciekawe badania opinii. Prolific zdecydowanie wyróżnia się na tle innych paneli. Oferowane ankiety mają charakter bardziej naukowy, a zlecającymi je badaczami są zazwyczaj pracownicy uczelni wyższych.

Prolific - Opinie 2023 - Website Logo

Prolific – Najważniejsze informacje

Poniżej przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące panelu Prolific.

 • Adres strony: www.Prolific.ac
 • Język: angielski
 • Dane firmy: Prolific Academic Ltd., The Wheelhouse, Angel Court First Floor, 81 St. Clements Street, Oxford, OX4 1AW, Anglia
 • Dane kontaktowe: formularz kontaktowy dostępny na stronie
 • Data powstania: 2014 rok
 • Program Partnerski: Niedostępny
 • Kto może zostać uczestnikiem: Każda osoba pełnoletnia
 • Dostępne nagrody: PayPal
 • Metody wypłat: PayPal
 • Minimum do wypłaty: 5 GBP
 • Czas wypłaty: Natychmiastowa
 • Przelicznik punktów: brak

Rejestracja w panelu

W chwili obecnej rejestracja jako panelista jest niemożliwa. Firma przez lata działania na rynku badań opinii publicznej oraz wyrobienie sobie dużej renomy zrzeszyła wystarczającą liczbę respondentów. Możemy natomiast zapisać się na listę osób oczekujących, dzięki której zostaniemy poinformowani, gdy rejestracja użytkowników zostanie wznowiona.

Ankiety Prolific

Prolific oferuje niezwykle ciekawe ankiety dotyczące bardzo wielu tematów. Badania w panelu mają charakter badań akademickich a zlecane są głównie przez naukowców pracujących na uczelniach oraz w firmach badawczych. Wszystkie dostępne ankiety znajdziemy po zalogowaniu do naszego panelu respondenta w zakładce ’STUDIES’. Liczba uczestników mogących wziąć udział w każdym badaniu jest ograniczona, dlatego miejsca zapełniają się bardzo szybko. W związku z tym warto aktywnie śledzić pojawiające się ankiety.

Stawki, które możemy uzyskać za pojedynczą ankietę są stosunkowo wysokie i wahają się od kilkudziesięciu pensów do nawet kilkunastu funtów! Dzięki niezwykle wysokim stawkom, Prolific jest uznawany za jedną z najlepiej płacących firm ankietowych. Ankiety praktycznie zawsze przeprowadzane są w języku angielskim, stąd konieczna jest znajomość tego języka. Jeżeli będziemy wypełniać ankiety rzetelnie, zgodnie z instrukcjami, odrzucenia praktycznie nie będą się zdarzać. Zazwyczaj spowodowane są one tylko i wyłącznie błędnymi odpowiedziami na pytania kontrolne.

Każda z ankiet, po ukończeniu, musi zostać zaakceptowana. Zazwyczaj czas akceptacji badania nie wynosi dłużej niż 3 dni robocze. Każdorazowo otrzymamy również mailowe powiadomienie o akceptacji naszego badania oraz o wysokości nagrody, którą za nie zdobyliśmy.

Wypłata pieniędzy

Wypłata zgromadzonych środków jest niezwykle prosta i szybka. Minimum do wypłaty nie jest wysokie i wynosi jedynie 5 GBP. Gdy saldo naszego konta Prolific przekroczy tę kwotę, możemy zlecić wypłatę. Wypłacić środki możemy tylko i wyłącznie na nasze konto PayPal. Aby to zrobić należy jedynie kliknąć przycisk ’Transfer your money’, który znajduje się w zakładce ’Balance’. Wypłata jest niemalże natychmiastowa, a wypłacone środki pojawiają się w kilka minut na naszym koncie PayPal.

Dowody wypłaty

Firma jest w pełni wypłacalna. Jeden z dowodów wypłat publikujemy poniżej. Więcej dowodów wypłat możemy znaleźć w Internecie na stronach poświęconych wypełnianiu ankiet.

Rezygnacja z uczestnictwa

Usunąć konto respondenta możemy w dowolnej chwili bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. W tym celu należy udać się do naszego panelu respondenta, przejść do zakładki ’Account’ a następnie kliknąć czerwony przycisk ’Delete account’. Należy pamiętać o tym, że wszystkie środki, które nie zostały wypłacone, przepadną.

Prolific - Opinie

Prolific - Opinie w serwisie TrustPilot

Obecnie firma Prolific posiada wysokie notowania w serwisie TrustPilot. Na ponad 1100 ocen, średnia wynosi aż 4,6/5. Aż 71% respondentów ocenia działanie firmy na 5 gwiazdek. Jedną gwiazdkę przyznało natomiast 17% oceniających.

Prolific - Opinie w serwisie SurveyPolice

W serwisie SurveyPolice, Prolific posiada również nie najgorsze opinie. 66% oceniających przyznało firmie najwyższą ocenę – 5 gwiazdek. 15% użytkowników uważa natomiast, że firma zasługuje jedynie na 1 gwiazdkę.

Prolific - Ocena panelu w serwisie DollarBreak

Recenzja panelu Prolific w znanym serwisie poświęconym zarabianiu pieniędzy w Internecie DollarBreak jest pozytywna. Prolific otrzymał całościowo ocenę 4.4 na 5.0.

Prolific - Opinie - Podsumowanie

Opinie dotyczące Prolific są zazwyczaj mocno pozytywne. Większość respondentów jest zdecydowanie zadowolona z działania panelu.

Do najważniejszych zalet panelu możemy niewątpliwie zaliczyć:

 • Wysokie stawki za pojedynczą ankietę, sięgające nawet kilku funtów.
 • Niski próg wypłaty wynoszący zaledwie 5 GBP.
 • Błyskawiczne wypłaty PayPal.

  Najczęściej wskazywane wady Prolific to natomiast:

 • Brak możliwości rejestracji nowych użytkowników. W chwili obecnej rejestracja nowych  respondentów jest zawieszona.
 • Niewielką liczbę dostępnych miejsc w wielu badaniach.
 • Stosunkowo niewielką liczbę dostępnych badań. Sytuacja ta zmienia się natomiast zdecydowanie na plus, ze względu na ograniczenie możliwości rejestracji nowych respondentów.
Zródło:
 • prolific.co
 • trustpilot.com/review/www.prolific.ac
 • surveypolice.com
 • dollarbreak.com
Exit mobile version