Płatne Wypełnianie ankiet – o co tak w ogóle chodzi?

Płatne wypełnianie ankiet to nic innego jak przekazywanie swojej opinii na różne tematy w zamian za możliwość otrzymania wynagrodzenia. Brzmi prosto i przyjemnie? I takie dokładnie jest!

Wypełnianie ankiet to świetny sposób na dzielenie się swoimi opiniami oraz spostrzeżeniami, a tym samym kształtowanie opinii na różne tematy. W związku z tym, że praktycznie nikt nie lubi poświęcać swojego cennego czasu za darmo, podmioty, które interesują się naszą opinią na dany temat, chętnie płacą drobne gratyfikacje w zamian za udzielone informacje. Dzięki temu, wypełniając ankiety, nie tylko mamy realny wpływ na kształtowanie opinii, ale również możemy dorobić co nieco do domowego budżetu.

Wypełnianie ankiet, poza marginalnymi przypadkami, odbywa się za pośrednictwem Internetu, przy użyciu naszego komputera, laptopa, tabletu czy chociażby telefonu komórkowego.

wypełnianie ankiet

Kto tworzy ankiety i płaci za ich wypełnianie?

Badania ankietowe przygotowywane są przez specjalizujące się w tej dziedzinie firmy – panele badawcze. To właśnie one na zlecenie różnych podmiotów (firm komercyjnych, stowarzyszeń, organizacji rządowych oraz pozarządowych) tworzą oraz nadzorują badania ankietowe, a także zapraszają do wzięcia w nich udziału, respondentów, z którymi współpracują. Jednym z najpopularniejszych, polskich paneli badawczych są np. Opinie.pl.

Wypełnianie ankiet – jak się w ogóle do tego zabrać?

Aby rozpocząć płatne wypełnianie ankiet, wystarczy zarejestrować się jako respondent w interesujących nas panelach badawczych. Jest to stosunkowo szybkie i mało skomplikowane zadanie, którego może podjąć się praktycznie każda pełnoletnia osoba.

Listę kilkudziesięciu polskich oraz zagranicznych firm ankietowych, w których możesz zacząć wypełniać ankiety znajdziesz na naszej stronie, w zakładce ’Płatne Ankiety’. Znajdziesz tam również wiele przydatnych informacji dotyczących samego wypełniania ankiet, a także recenzje oraz opinie poszczególnych paneli badawczych.

Jeżeli interesują Cię natomiast tylko i wyłącznie najlepiej oceniane panele badawcze, koniecznie kliknij w poniższy guzik, aby zobaczyć nasz najnowszy ranking Najlepiej Płatnych Ankiet w 2021 roku.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszym ’Poradnikiem początkującego respondenta’, w którym w bardziej szczegółowy sposób opisujemy na co szczególnie warto zwrócić uwagę na początku naszej przygody z płatnym wypełnianiem ankiet.

Wypełnianie ankiet jako praca, czyli – ile mogę na tym zarobić?

Z pewnością wypełnianie ankiet, nawet w bardzo dużych ilościach, nie zastąpi nam zwykłej pracy. Badań ankietowych nie jest niestety, aż tak wiele i nie są tak dobrze opłacane, abyśmy mogli żyć tylko i wyłącznie z tej działalności.

Niemniej jednak, płatne wypełnianie ankiet może stanowić świetną okazję do zarobienia nawet kilkuset złotych miesięcznie, a tym samym znaczącego podreperowania naszego domowego budżetu, zwłaszcza w ciężkich czasach szalejącej pandemii.

To jakie wynagrodzenie otrzymamy za wypełnioną ankietę zależy w głównej mierze od tego jaki panel badawczy przygotował badanie oraz długości i skomplikowania samej ankiety. Zazwyczaj nasz zarobek będzie oscylował w granicach od kilku do kilkunastu złotych za pojedynczą ankietę. Niemniej jednak trafiają się co jakiś czas badania, np. testowanie konkretnych produktów lub ankiety wieloetapowe, za które będziemy w stanie otrzymać kilkadziesiąt, a w niektórych przypadkach, nawet kilkaset złotych. Jak zauważyło wielu naszych respondentów, zagraniczne firmy ankietowe często oferują zdecydowanie wyższe wynagrodzenia, niż polskie panele.

Wypełnianie ankiet – opinie oraz podsumowanie

Podsumowując nasz powyższy artykuł, płatne ankiety stanowi ciekawą formę dorobienia sobie w Internecie. Aktywność sama w sobie nie jest ciężka ani skomplikowana, ale dzięki niej z pewnością nie zostaniemy milionerami. Do największych plusów pracy jako respondent paneli badawczych możemy zdecydowanie zaliczyć elastyczność. To my sami decydujemy o tym, z którymi panelami ankietowymi będziemy współpracować, w jakich badaniach weźmiemy udział, z jakiego miejsca i kiedy będziemy wypełniać ankiety oraz ile czasu poświęcimy na tą aktywność. Wśród największych wad zarabiania na ankietach, nasi respondenci wskazują monotoniczność oraz stosunkowo niskie wynagrodzenie.