Płatne Ankiety Online – Wszystko o zarabianiu na wypełnianiu ankiet za pieniądze.

Ankiety Online – czym są ankiety Internetowe?

Ankiety online lub po prostu ankiety internetowe to badania opinii publicznej przeprowadzane za pośrednictwem Internetu. Najbardziej popularnym typem internetowego badania ankietowego jest badanie CAWI. CAWI (Computer Assisted Web Interview) to wspomagany komputerowo wywiad przeprowadzany przy pomocy strony internetowej. W obecnych czasach, ze względu na swoje liczne zalety, ankiety online stanowią podstawę badań opinii publicznej. Do największych zalet ankiet internetowych możemy zaliczyć:

 • niski koszt w porównaniu do innych metod badawczych
 • dostęp do opinii wielu respondentów w tym samym czasie
 • stosunkowo prostą metodologię przeprowadzania badań w porównaniu do innych metod.

Darmowe oraz płatne ankiety online

W literaturze branżowej dotyczącej przeprowadzania badań opinii publicznej istnieje wiele różnych typów badań oraz ich podziałów. My jednak nie będziemy skupiać się na tak szczegółowych informacjach. Nie jesteśmy w końcu badaczami naukowymi, tylko grupą ludzi zainteresowanych zarabianiem pieniędzy w Internecie. Z punktu widzenia osoby chcącej zarabiać w sieci, ankiety online możemy podzielić na dwie grupy:

 • darmowe ankiety,
 • płatne ankiety.

Darmowe ankiety online

Darmowe ankiety to te, które wypełniamy z dobrej woli i nie otrzymujemy nic w zamian, poza satysfakcją z możliwości wyrażenia własnej opinii. Otrzymujemy je zazwyczaj od firm, sklepów internetowych czy aplikacji, z ofert których korzystamy na co dzień. Są one zazwyczaj krótkie a ich głównym zadaniem jest zebranie z pierwszej ręki informacji dotyczących oferowanych przez daną firmę produktów czy usług w celu poprawienia ich jakości w przyszłości.

Płatne ankiety online

Płatne ankiety to badania, które wykonujemy z myślą zarobienia dodatkowych pieniędzy. Przeprowadzane są na zlecenie różnych podmiotów (firm komercyjnych, instytutów badawczych, podmiotów edukacyjnych, organizacji pozarządowych, stacji telewizyjnych itd.) przez wyspecjalizowane w tym celu firmy – panele badawcze. W dzisiejszym artykule skupimy się właśnie na płatnych ankietach.

Zarabianie na ankietach czyli ankiety za pieniądze

Wypełnianie ankiet za pieniądze to świetny sposób na dzielenie się swoimi opiniami i spostrzeżeniami, a tym samym kształtowanie opinii na różne tematy. W związku z tym, że praktycznie nikt nie lubi poświęcać swojego cennego czasu za darmo, podmioty, które interesują się naszą opinią na dany temat, chętnie płacą drobne gratyfikacje w zamian za udzielone informacje. Dzięki temu, wypełniając płatne ankiety, nie tylko mamy realny wpływ na kształtowanie opinii, ale również możemy dorobić co nieco do domowego budżetu.

Płatne ankiety online – kto może zacząć zarabiać na wypełnianiu ankiet?

Zarabianie na ankietach nie jest skomplikowane ani wymagające. Przygodę z wypełnianiem płatnych ankiet może rozpocząć każda pełnoletnia osoba, mieszkająca w Polsce oraz mająca dostęp do Internetu.

Osoby, które nie uzyskały jeszcze pełnoletniości ale ukończyły 16 rok życia także mogą zacząć wypełniać ankiety za pieniądze. Będą mogły jednak zapisać się tylko do tych paneli ankietowych, których regulamin dopuszcza do udziału w panelu ludzi niepełnoletnich.

Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat a interesuje Cię płatne wypełnianie ankiet, możesz zarejestrować się w następujący panelach ankietowych:

Czy wypełnianie płatnych ankiet można traktować jako pracę?

Wypełnianie ankiet, nawet w bardzo dużych ilościach, nie zastąpi nam niestety zwykłej pracy na etacie. Liczba paneli badawczych oraz dostępnych ankiet jest duża, lecz ograniczona. Niemniej jednak, płatne wypełnianie ankiet może stanowić świetną okazję do zarobienia nawet kilkuset złotych miesięcznie. Tym samym zarabianie na ankietach możemy jak najbardziej traktować jako pracę dorywczą, dzięki której jesteśmy w stanie znacząco podreperować nasz budżet domowy. Parę dodatkowych groszy przyda się każdemu w ciężkich czasach szalejącej inflacji.

Ile możemy zarobić na płatnych ankietach online?

Zarobki z płatnych ankiet są różne i zależą w głównej mierze od indywidualnego zaangażowania oraz systematyczności. Najbardziej aktywni respondenci są w stanie zarobić nawet kilkaset złotych miesięcznie. Aby zmaksymalizować liczbę otrzymywanych ankiet, a tym samym swoje zyski, warto od samego początku rozpocząć współpracę z wieloma firmami ankietowymi. Respondenci, którzy wykazują najwyższe zarobki z płatnych ankiet, często współpracują jednocześnie nawet z kilkudziesięcioma panelami badawczymi. Pełną listę paneli ankietowych wraz z opiniami na ich temat znajdziesz na Stronie Głównej.

Płatne ankiety – ile zarobimy na pojedynczej ankiecie?

Za każdą ukończoną ankietę otrzymamy środki pieniężne lub punkty, które później będziemy mogli wymienić na pieniądze lub inne nagrody. To, jakie wynagrodzenie otrzymamy za wypełnioną ankietę zależy w głównej mierze od tego jaki panel badawczy przygotował badanie oraz długości i skomplikowania samej ankiety.

Zazwyczaj nasz zarobek będzie oscylował w granicach kilku złotych za pojedynczą ankietę. Niemniej jednak, trafiają się co jakiś czas bardziej rozbudowane badania, takie jak testowanie produktów lub płatne ankiety wieloetapowe, za które będziemy mogli otrzymać nawet kilkadziesiąt złotych. Jak zauważa wielu respondentów, zagraniczne firmy często oferują zdecydowanie wyższe pieniądze za ankiety, w porównaniu do polskich paneli.

Jak zacząć zarabiać na płatnych ankietach?

Aby rozpocząć zarabianie na ankietach będziesz musiał przede wszystkim zarejestrować się w panelach badawczych, potocznie nazywanymi panelami ankietowymi.

Panele badawcze to wyspecjalizowane firmy specjalizujące się w przeprowadzaniu badań opinii. Na rynku istnieje aż kilkadziesiąt firm tego typu. Są to zarówno polskie panele ankietowe jak i zagraniczne. Pełną listę firm oferujących możliwość zarabiania na ankietach wraz z opiniami na temat każdej z nich, znajdziesz TUTAJ.

Jeżeli interesuje Cię, które z paneli internetowych oferują najlepsze pieniądze za ankiety, koniecznie przeczytaj nasz artykuł – Najlepiej Płatne Ankiety – Ranking 2022.

Wypełnianie ankiet za pieniądze – pierwsze kroki respondenta

Tak jak już wyżej wspominaliśmy, zarabianie na wypełnianiu płatnych ankiet nie jest trudne. Z początku trzeba poświęcić nieco czasu na rejestrację w panelach ankietowych oraz wypełnienie ankiet profilowych, ale później jest już zdecydowanie z górki. Zastanawiacie się pewnie jak zatem zabrać się do przygody z płatnymi ankietami, tak aby miało to wszystko ręce i nogi. Spieszymy z wyjaśnieniami.

Płatne ankiety – najważniejsze wskazówki podczas zarabiania na ankietach

Płatne ankiety – A) przygotuj odpowiednie narzędzia

Wypełnianie ankiet, podobnie jak każda inna praca, będzie wymagała od Ciebie kilku podstawowych narzędzi, z których będziesz korzystał na co dzień. Poniżej przedstawiamy darmowe narzędzia, z których sami korzystamy i które skutecznie ułatwiają Ci zarabianie na ankietach.

1. Utwórz nowe konto Gmail

Uwierz, nie ma nic gorszego jak korespondencja prywatna mieszająca się wraz ze służbową. Aby tego uniknąć, warto utworzyć sobie odrębne konto pocztowe, którego będziemy używać tylko i wyłącznie na potrzeby wypełniania ankiet – do rejestracji w panelach badawczych oraz odbierania zaproszeń do ankiet.

Da Ci to pewność, że wszystkie wiadomości związane z płatnymi ankietami będą znajdować się w jednym miejscu. My polecamy Gmaila, ponieważ daje on dostęp do Dysku Googla a tym samym do narzędzi Google Docs, ale może to być dowolna inna skrzynka pocztowa. Decyzja należy do Ciebie.

 

2. Stwórz arkusz z informacjami dotyczącymi paneli ankietowych

Paneli badawczych jest na prawdę wiele. Jeżeli masz zamiar uczestniczyć w ich większej liczbie, warto utworzyć arkusz z informacjami o poszczególnych firmach ankietowych. Jeżeli korzystasz z Gmaila, po zalogowaniu się do Dysku Googla otrzymasz możliwość korzystania z darmowych narzędzi – Google Docs.

Stworzenie prostego arkusza z najważniejszymi informacjami o każdym panelu, do którego jesteś zarejestrowany, ułatwi Ci dodawanie notatek oraz sprawi, że będziesz miał dobry wgląd we wszystkie firmy, z którymi współpracujesz. Co więcej, będziesz miał wygodny dostęp do arkusza podczas każdorazowego logowania się na swoją skrzynkę pocztową. Alternatywnym rozwiązaniem jest utworzenie adekwatnego dokumentu na komputerze, np korzystając z pakietu Open Office lub programu Excel. Przykładowy arkusz może wyglądać następująco:

3. Korzystaj z menedżera haseł

Wypełnianie ankiet online wiąże się z częstym logowaniem do paneli ankietowych. Aby ułatwić cały proces zarabiania na ankietach, zdecydowanie warto skorzystać z menedżera haseł. Pozwoli on na automatyczne zapisywanie wygenerowanych haseł, ich bezpieczne przechowywanie oraz automatyczne logowanie do paneli badawczych.

4. Załóż konto PayPal

Posiadanie konta PayPal jest rzeczą nieodzowną podczas zarabiania na ankietach online. Zdecydowana większość paneli ankietowych, zwłaszcza tych zagranicznych, oferuje możliwość wypłaty zgromadzonych środków jedynie na konto w tym systemie. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta PayPal, możesz założyć je w tym miejscu. Warto pamiętać, aby podczas rejestracji konta PayPal, podać ten sam adres e-mail, którego będziemy używać do rejestracji w panelach ankietowych.

5. Załóż konto bankowe

Posiadanie rachunku bankowego to podstawa w dzisiejszym świecie. Jeżeli nie posiadasz jeszcze rachunku bankowego lub chciałbyś otworzyć nowy, dedykowany zarabianiu na ankietach, zajrzyj koniecznie do naszego artykuły – Najlepsze konta oraz promocje bankowe.

Płatne ankiety – B) zarejestruj się w panelach ankietowych

Aby rozpocząć przygodę z zarabianiem na ankietach musimy zostać członkami paneli badawczych. To właśnie firmy ankietowe będą udostępniać nam ankiety za pieniądze. Możemy zarejestrować się tylko i wyłącznie w najpopularniejszych polskich panelach ankietowych jak: Opinie.pl, Badanie-Opinii czy SW Panel lub wybrać tylko i wyłącznie znane zagraniczne firmy jak: ySense, YouGov czy MOBROG. Zdecydowanie bardziej korzystne będzie jednak wzięcie pod uwagę większej liczby firm.

Warto pamiętać, iż większość paneli badawczych wysyła miesięcznie stosunkowo niewielką liczbę ankiet. Średnia liczba płatnych ankiet, którą miesięcznie otrzymują respondenci z jednego panelu badawczego waha się od 2 do 5. Reasumując, w czym większej liczbie paneli będziemy uczestniczyć, tym więcej ankiet za pieniądze otrzymamy do wypełnienia. Przełoży się to bezpośrednio na wzrost zarobionych pieniędzy z wypełniania ankiet. Większość interesujących paneli badawczych znajdziesz na Stronie Głównej naszego serwisu oraz w menu górnym w zakładce ’Panele Ankietowe’.

Płatne ankiety – C) zadbaj o pełny profil respondenta

Profil respondenta to jedna z najważniejszych rzeczy w każdym panelu badawczym. To właśnie on w dużej mierze warunkuje przyznawanie zaproszeń do wzięcia udziału w ankietach online. Jego dokładne oraz rzetelne wypełnienie spowoduje, że będziesz otrzymywał więcej płatnych ankiet, a same ankiety będą lepiej dopasowane.

Płatne ankiety – D) wypełniaj regularnie dostępne ankiety

Systematyczność to klucz do sukcesu podczas wypełniania ankiet za pieniądze. Aby zmaksymalizować zarobki z paneli ankietowych warto wypełniać ankiety regularnie. Badania są ograniczone czasowo, tym samym na wzięcie udziału w większości ankiet będziemy mieli około kilku dni od daty otrzymania zaproszenia.

Warto także regularnie logować się do paneli ankietowych, z którymi współpracujemy. Nie każdy panel bowiem wysyła zaproszenia mailowe.

Płatne ankiety – E) Wymieniaj punkty na nagrody oraz wypłacaj pieniądze

Każdy panel ma nieco inne minimum punktów niezbędnych do wypłaty. W jednych panelach wynosi ono jedynie 20 zł, w innych nawet 100. Bez względu na to jaki limit punktów potrzebny będzie do wypłaty w danym panelu, warto możliwie jak najszybciej wymieniać punkty na nagrody. Dzięki temu unikniemy utraty naszych punktów ze względu na ich przeterminowanie.

Płatne ankiety online – Opinie Internautów

Zarabianie na ankietach online cieszy się w obecnych czasach dużą popularnością wśród osób chcących sobie dorobić w Internecie. Jest to prosty i wygodny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. W dodatku, całkowicie darmowy oraz niewymagający żadnej specjalistycznej wiedzy czy przeszkolenia.

Do największych zalet zarabiania na ankietach, które wskazują respondenci możemy zaliczyć:

  • Prostotę. W wypełnianiu ankiet za pieniądze nie ma nic skomplikowanego.
  • Wygodę. Możemy pracować w dowolnym miejscu i czasie.
  • Dostępność również dla osób niepełnoletnich.
  • Satysfakcję. Dzielimy się własnymi opiniami a tym samym mamy realny wpływ na kształtowanie opinii publicznej.


   Jak każda inna metoda zarobku w Internecie, ankiety za pieniądze, mają także swoje wady. Do najczęściej wskazywanych minusów ankiet online należy:

  • Stosunkowo niewielki zarobek. Wypełniając ankiety za pieniądze możemy jedynie dorobić co nieco do pensji.
  • Monotonność. Wypełnianie wielu podobnych ankiet może być nużące w dłuższej perspektywie czasu.
  • Czasochłonność. Aby zarobić realne pieniądze musimy poświęcić sporo czasu na wypełnianie ankiet.
Exit mobile version