YouGov to międzynarodowa grupa badawczo-analityczna. Grupa ta specjalizuje się w wspieraniu oraz usprawnianiu działań marketingowych firm dzięki analizie danych. Firma współpracuje z wieloma markami, również tymi najbardziej rozpoznawalnymi na świecie.

YouGov jest także jednym z pionierów w dziedzinie badań rynku online. Dane zbierane oraz analizowane przez firmę są regularnie cytowane w prasie na całym świecie.

Firma prowadzi swój własny panel badawczy, który zrzesza ponad 11 milionów członków z całego świata, tym samym posiadając jedną z największych na świecie sieci badawczych.

YouGov – Najważniejsze informacje

Adres strony:

www.YouGov.com

Język:

Wiele różnych wersji językowych, w tym j. polski

Dane firmy:

polski oddział:
YouGov Poland sp. z o.o.

ul. Wiejska 17/9
00-480 Warszawa

Dane kontaktowe:

formularz na stronie

Data powstania:
2000 r.
 
 
Program partnerski:

Dostępny

Kto może zostać uczestnikiem:
Każda osoba, która ukończyła 16 lat
 
Metody wypłat:
karta podarunkowa Allegro
 
Minimum do wypłaty:
brak
 
Przelicznik punktów:
2500 punktów = 100 PLN

Rejestracja w programie

Respondentem YouGov może zostać każda osoba mieszkająca na terenie Polski, która ukończyła 16 lat.

YouGov opinie - Kto moze zostac czlonkiem
YouGov opinie - Rozpocznij

Rejestracja jest prosta i intuicyjna.

Po kliknięciu w czerwony przycisk ’Rozpocznij’ zostaniemy poproszeni o wypełnienie formularza rejestracyjnego. Formularz składa się z kilku kroków, w których będziemy musieli podać nasze podstawowe dane takie jak:

 • rok urodzenia
 • płeć
 • kod pocztowy
 • adres e-mail

  Po podaniu wyżej wymienionych danych, na naszą skrzynkę e-mail zostanie wysłana wiadomość z kodem weryfikacyjnym. Gdy w ostatnim kroku podamy otrzymany kod i klikniemy przycisk ’Przeslij’, nasze konto panelisty zostanie pomyślnie utworzone. W nagrodę otrzymamy również 100 punktów, które zostaną dopisane do naszego salda.

YouGov Rejestracja 8

Jak zarabiać z YouGov?

a) Wypełnianie Ankiet

YouGov, podobnie jak niemal wszystkie panele ankietowe, oferuje możliwość zdobywania punktów w zamian za wypełnianie ankiet. Wszystkie, dostępne w danej chwili, ankiety znajdziemy logując się na nasze konto respondenta.

YouGov opinie - platna ankieta jest dostepna

Po kliknięciu w wybraną, dostępną ankietę, otrzymamy informacje dotyczące czasu potrzebnego na jej ukończenie oraz punktów jakie za nią otrzymamy.

YouGov opinie ankieta

Informacje dotyczące aktualnie dostępnych ankiet będziemy otrzymywać także na naszą skrzynkę e-mail. Warto jednak, co jakiś czas, zalogować się do konta panelisty i samemu sprawdzić dostępne ankiety.

Jeżeli chcemy wypełniać wygodnie ankiety na naszym smartfonie, możemy także pobrać wersję mobilną aplikacji YouGov. Znajdziemy ją w Google Play oraz app Store.

YouGov forum - aplikacja mobilna

b) Polecaj znajomym

YouGov oferuje swoim użytkownikom program poleceń. Dzięki specjalnemu linkowi możemy zapraszać do panelu naszych znajomych. Za każdą zaproszoną osobę, która pomyślnie ukończy co najmniej sześć ankiet, otrzymamy dodatkowo 200 punktów czyli aż od 8 do 10 zł na zakupy w portalu Allegro.

YouGov Zapros znajomych

Realizacja nagród

Saldo zgromadzonych przez nas punktów znajdziemy na stronie głównej panelu respondenta.

YouGov ankiety opinie A

W chwili obecnej firma oferuje wymianę zgromadzonych punktów na karty podarunkowe Allegro. Do wyboru mamy dwie dostępne karty:

 • Karta podarunkowa Allegro o wartości 100 zł – koszt 2500 punktów
 • Karta podarunkowa Allegro o wartości 250 zł – koszt 5000 punktów

  Jak łatwo obliczyć, bardziej opłacalne będzie uzbieranie większej liczby punktów i wymiana ich na droższą kartę. Dzięki temu zyskamy na nasze zakupy aż o 50 zł więcej!

YouGov praca Nagrody
YouGov - nagrody

W chwili obecnej firma oferuje wymianę zgromadzonych punktów na karty podarunkowe Allegro. Do wyboru mamy dwie dostępne karty:

 • Karta podarunkowa Allegro o wartości 100 zł – koszt 2500 punktów
 • Karta podarunkowa Allegro o wartości 250 zł – koszt 5000 punktów

  Jak łatwo obliczyć, bardziej opłacalne będzie uzbieranie większej liczby punktów i wymiana ich na droższą kartę. Dzięki temu zyskamy na nasze zakupy aż o 50 zł więcej!

Rezygnacja z uczestnictwa

Aby zakończyć swój udział w panelu wystarczy kliknąć przycisk ’Anuluj subskrypcję’ oraz potwierdzić swój wybór. Opcję tą znajdziemy w zakładce ’Moje konto’, ’Dane osobowe’.

YouGov opinie Rezygnacja

Opinie o YouGov

Opinie o YouGov są stosunkowo dobre. Firma ma duże doświadczenie oraz długą historię na rynku badań internetowych. W Internecie możemy znaleźć sporo dowodów na otrzymanie nagród przez użytkowników.

Do największych zalet panelu możemy zaliczyć:

 • jasny i przejrzysty interfejs użytkownika
 • krótkie oraz ciekawe ankiety
 • niewielką liczbę odrzuceń
 • dobrze wynagradzany system poleceń

Najczęściej wskazywane wady strony to natomiast:

 • wysoki próg nagród (2500 punktów, 100 zł)
 • słabo działający dział obsługi klienta
 • brak możliwości zamiany punktów na przelew bankowy lub wypłaty na PayPal
YouGov - recenzja

Dodatkowe informacje

Należy pamiętać, aby zadbać o to, żeby nasze konto było aktywne przynajmniej raz w roku. Konta nieaktywne przez okres 12 miesięcy mogą zostać usunięte. Wraz z usunięciem konta, przepadną zgromadzone przez nas punkty.

YouGov Nieaktywne konta
Recenzje każdego z paneli

Posiadasz własne opinie dotyczące YouGov? Koniecznie podziel się nimi w komentarzu poniżej.

Dodaj komentarz