Prolific - Informacje

Prolific to angielski, crowdfundingowy panel badawczy, który powstał w 2014 roku. Panel ankietowy łączy badaczy akademickich z respondentami z całego świata. Portal oferuje niezwykle różnorodne oraz ciekawe badania opinii. Prolific zdecydowanie wyróżnia się na tle innych paneli. Oferowane ankiety mają charakter bardziej naukowy, a zlecającymi je badaczami są zazwyczaj pracownicy uczelni wyższych. Firma oferuje nagrody pieniężne za wypełnienie każdej ankiety. Próg wypłaty jest stosunkowo niski i wynosi 5 GBP, a zgromadzone środki możemy wypłacić na nasze konto PayPal.

Adres strony:

www.Prolific.ac

Język:

angielski

Dane firmy:

Prolific Academic Ltd.
The Wheelhouse, Angel Court First Floor,
81 St. Clements Street, Oxford,
OX4 1AW, Anglia

Dane kontaktowe:

formularz kontaktowy dostępny na stronie

Data powstania:
2014 rok
 
Program Partnerski:
Niedostępny.
 
Wynagrodzenie z Programu Partnerskiego:
Niestety, ale program partnerski został zlikwidowany w Marcu 2019 roku.
 
Kto może zostać uczestnikiem:
Każda osoba pełnoletnia
 
Dostępne nagrody:
PayPal
 
Metody wypłat:
PayPal
 
Minimum do wypłaty:
5 GBP
 
Czas wypłaty:

Do 5 dni roboczych od zlecenia wypłaty

Przelicznik punktów:
brak

Prolific - Opinie

Opinii dotyczących Prolific.ac jest w sieci bardzo dużo i w ogromnej większości są one bardzo dobre. Nic w tym dziwnego, gdyż Prolific oferuje bardzo dobrze płatne ankiety, których wartość wynosi od 0,15 do nawet 5 GBP. Średnie wynagrodzenie za ankietę to ok. 1 GBP czyli ponad 5 PLN.

Ankiet jest stosunkowo dużo, natomiast większość z nich posiada ograniczoną liczbę miejsc. Ogromną zaletą dostępnych ankiet jest to, że są one dobierane na tyle dobrze, że odrzucenia nie występują. Mamy przez to pewność, że ankietę, którą rozpoczniemy uda nam się dokończyć i uzyskać za nią wynagrodzenie. Wynagrodzenie za wypełnione ankiety zatwierdzane jest przez badacza, który zajmuje się daną ankietą. Najczęściej pieniądze dopisywane są do naszego salda w przeciągu kilku dni po wypełnieniu ankiety.

Należy pamiętać, że zaproszenia do ankiet NIE są wysyłane mailowo, a po prostu wyświetlają się na bieżąco w sekcji STUDIES. Aby zmaksymalizować liczbę wypełnionych ankiet warto na bieżąco być zalogowanym w panelu oraz sprawdzać czy aktualnie nie ma dostępnych dla nas ankiet.

Dzięki wysokim wynagrodzeniom za ankiety oraz stosunkowo niskiemu progowi wypłaty (5 GBP), minimum niezbędne do wypłaty jesteśmy w stanie osiągnąć już w pierwszym miesiącu uczestnictwa w panelu. Pieniądze wypłacane są na nasze konto PayPal w przeciągu maksymalnie kilku dni od zlecenia wypłaty. Będąc aktywnymi użytkownikami Prolific jesteśmy w stanie zarobić nawet 70 PLN miesięcznie.

Jeżeli chodzi o negatywne opinie dotyczące Prolific to respondenci najczęściej podnoszą to, że ankiety dostępne są tylko w języku angielskim oraz, że trzeba na nie polować (brak zaproszeń e-mailowych).

Jeżeli interesuje Cię opinia naszego Respondenta na temat panelu Prolific oraz to ile udało mu się zarobić, koniecznie rozwiń poniższe grafiki.

Zarobiłem łącznie: 7,98 GBP = 39,90 PLN
8 x ankieta zwykła: 7,98 GBP 

W Lutym udało mi się również dokonać pierwszej wypłaty w kwocie 6 GBP na konto PayPal. Na przelew środków czekałem jedynie 3 dni. Dowód wypłaty możecie znaleźć w ostatniej rubryce.

Prolific Opinie - Luty 2019

Zarobiłem łącznie: 1,08 GBP = 5,14 PLN
1x ankieta zwykła: 0,85 GBP
bonus do ankiety przyznany przez badającego: 0,23 GBP

Od Prolific otrzymałem w styczniu tylko jedną ankietę natomiast wiążę z tym panelem duże nadzieje. Jest to panel bardziej akademicki  i zdecydowanie wyróżnia się na tle innych firm. Dodatkowo już na początku lutego otrzymałem kolejne ankiety, których wartość w przeliczeniu na złotówki jest zdecydowanie wyższa niż w innych panelach.

Prolific Opinie - Styczeń 2019

Jeżeli interesuje Cię jakie zarobki osiągnął nasz respondent w innych panelach, koniecznie zajrzyj na jego bloga – Dziennik Pracy Naszego Respondenta.

Pierwszą wypłatę w kwocie 6 GBP udało mi się zlecić w niecały miesiąc po zarejestrowaniu do panelu. Podczas wypłaty została pobrana opłata w wysokości 0,31 GBP a sama wypłata doszła na moje konto PayPal już w 3 dni po jej zleceniu.

 

Prolific - Potwierdzenie Wypłaty

Posiadasz własne spostrzeżenia lub opinie dotyczące panelu Prolific? Koniecznie podziel się nimi w komentarzu poniżej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o