Site icon

Opinie.pl – Opinie 2023

Opinie.pl to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających, polskich paneli badawczych. Firma cieszy się zaufaniem respondentów od ponad 10 lat. Firma, podobnie jak większość polskich paneli oferuje możliwość wypełniania ankiet, za które jesteśmy nagradzani punktami. Do panelu należy ponad 110.000 użytkowników co stawia Opinie.pl w ścisłej czołówce największych polskich paneli.

Opinie.pl – Najważniejsze informacje

Adres strony:

www.Opinie.pl

Język:

polski

Dane firmy:

IQS Sp. z.o.o.
ul. Mangalia 2A
02-758 Warszawa

Dane kontaktowe:

pomoc@opinie.pl
22 592 63 00

Data powstania:

2007 rok

Program partnerski:

Dostępny

 
Wynagrodzenie z Programu Partnerskiego:

20% punktów zgromadzonych przez osobę poleconą

Kto może zostać uczestnikiem:
Każda osoba mieszkająca na terenie Polski, która ukończyła 18 rok życia
 
Dostępne nagrody:
PayPal, Przelew bankowy, Bon Zalando, Doładowanie telefonu
 
Metody wypłat:
PayPal, Przelew bankowy
 
Minimum do wypłaty:
10.000 punktów = 50 PLN
 
Przelicznik punktów:
 1 PLN = 200 punktów
1 punkt = 0,005 zł
 
 

Rejestracja w panelu

Rejestracja w panelu jest prosta oraz intuicyjna. Po kliknięciu przycisku „zarejestruj się” zostaniemy przeniesieni do formularza, w którym zostaniemy poproszeni o podanie:

 • adresu e-mail,
 • płci,
 • daty urodzenia,
 • województwa
 • wielkości miasta, w którym mieszkamy
 • kodu pocztowego

   

W następnej kolejności zostaniemy poproszeni o wskazanie nazwy użytkownika, adresu e-mail do korespondencji oraz utworzenie hasła. Należy pamiętać, że hasło powinno zawierać od 8 do 20 znaków, co najmniej jedną małą oraz jedną wielką literę oraz co najmniej jedną cyfrę lub znak specjalny. Następnie będziemy musieli zaznaczyć zgody na wzięcie udziału w panelu oraz potwierdzić, że nie jesteśmy robotem.

Jak zarabiać z Opinie.pl?

a) Opinie.pl – Ankiety

Panel oferuje niewielkie nagrody pieniężne w zamian za wypełnianie ankiet. Dostępne ankiety widoczne są po zalogowaniu się do profilu panelisty. Informacje dotyczące nowych ankiet wysyłane są także na adres e-mail. Wynagrodzenie na pojedynczą ankietę waha się przeważnie od 100 do 1000 punktów, czyli od 0,50 do 5,00 zł. Gdy nie uda nam się zakwalifikować do ankiety otrzymamy natomiast 20 punktów jako drobne pocieszenie. Panel od czasu do czasu oferuje  większe, bardziej złożone badania, polegające między innymi na testowaniu produktów. W ramach takiego badania otrzymamy produkt do testów (np. kocią karmę) i zostaniemy poproszeni o codzienne uzupełnianie dziennika badawczego. Za tak złożone ankiety możemy otrzymać nawet kilkadziesiąt złotych oraz darmowe produkty do testów.

b) Zaproś znajomego

Opinie.pl charakteryzują się niezwykle przyjaznym oraz ciekawym systemem poleceń. Za każdą poleconą osobę będziemy otrzymywać przez rok czasu aż 20% punktów, które uda jej się zyskać wypełniając ankiety. Tym samym, gdy uda nam się polecić użytkownika, który zostanie aktywnym respondentem, możemy liczyć na stały przypływ punktów. Znajomych możemy polecać w prosty sposób dzięki specjalnemu linkowi partnerskiemu, który znajdziemy w zakładce „Zaroś znajomego”.

Jak pokazuje poniższy ranking, niektórzy użytkownicy, dzięki polecaniu innych osób są w stanie zebrać ponad 567.000 punktów kwartalnie! Jest to ekwiwalent ponad 2800 zł, czyli prawie 950 zł miesięcznie.

Opinie.pl – Nagrody

Panel oferuje swoim respondentom wymianę zgromadzonych punktów na szereg różnych nagród. Najtańsza nagroda zaczyna się od 4.000 puntów i jest nią doładowanie telefoniczne o wartości 20 zł. Zebrane punkty możemy także wymienić na:

 • Bon Zalando o wartości 25 zł. (5.000 punktów)
 • Przekazać fundacji charytatywnej. (5.000 punktów)
 • Bidon. (8.000 punktów)
 • Kubek termiczny. (9.000 punktów)
 • Bon Zalando o wartości 50 zł. (10.000 punktów)
 • Przelew bankowy w wysokości 50 zł. (10.000 punktów)

Czas jaki zastrzega sobie panel na wysyłkę nagrody lub wykonanie przelewu wynosi 45 dni, natomiast realny czas oczekiwania jest znacznie krótszy i zazwyczaj wynosi jedynie kilka dni.

Do nagród doliczana jest także kwota w wysokości 11,11% wartości nagrody, która przekazywana jest przez panel do urzędu skarbowego. Dzięki temu respondenci nie muszą rozliczać się z otrzymanych nagród w rocznym rozliczeniu podatkowym PIT.

Wypłacalność firmy

Firma jest w pełni wypłacalna i nie miała nigdy problemów z realizacją nagród. Wypłaty realizowane są zazwyczaj w terminie kilku dni roboczych. Poniżej przedstawiamy screeny dowodu wypłaty jednego z naszych respondentów.

Opinie.pl – Opinie

Opinie.pl to jeden z najbardziej znanych, polskich paneli ankietowych, dlatego opinii o nim w sieci możemy znaleźć bardzo wiele. Większość użytkowników panelu jest z niego zdecydowanie zadowolona.

Do największych zalet panelu, które wskazują użytkownicy możemy zaliczyć:

 • Wiarygodność. Panel na polskim rynku działa nieprzerwanie od kilkunastu lat.
 • Wypłacalność. Nagrody oraz wypłaty realizowane są szybko oraz bezproblemowo.
 • Interesujący program partnerski. Dzięki stawce procentowej jesteśmy w stanie uzyskać znacznie więcej punktów za każdą poleconą osobę.
 • Wypłata na konto bankowe. Nasze punkty możemy wymienić bezpośrednio na przelew na konto bankowe i sami zdecydować co chcemy za nie kupić.

  Najczęściej wskazywane minusy programu to:

 • Stosunkowo niski potencjał zarobkowy. Będąc aktywnym respondentem jesteśmy w stanie jedynie dorobić co nieco do domowego budżetu, a nie zarobić na utrzymanie.
 • Niewielka liczba ankiet. Niektórzy respondenci uważają, że liczba dostępnych ankiet jest zbyt niska.

Posiadasz własne opinie dotyczące panelu Opinie.pl? Koniecznie podziel się nimi w komentarzu poniżej.

Exit mobile version