Dlaczego nie kwalifikuję się do wielu ankiet?

Brak kwalifikacji

No cóż. Takie życie respondenta, chciałoby się rzec. Podczas swojej pracy z ankietami przytrafi Ci się to wielokrotnie, jak każdemu z nas. Niestety ale większość ankiet posiada wcześniej przygotowaną oraz dokładnie sprecyzowaną listę potencjalnych respondentów. Jeżeli zostajemy odrzuceni z jakiegoś badania to oznacza to po prostu, że nie wpisaliśmy się w daną grupę odbiorców. Warto zauważyć, że liczba odrzuceń jest zdecydowanie większa w panelach zagranicznych oraz w karuzelach ankiet, które na bieżąco wyszukują dostępne badania.

Ograniczona liczba miejsc

Większość badań posiada również ograniczoną liczbę miejsc. Gdy liczba miejc zostanie wypełniona, ankieta po prostu zostaje zamknięta, a my otrzymujemy komunikat o braku kwalifikacji. Najlepszym sposobem aby unikać odrzuceń tego typu jest regularne wypełnianie ankiet. Zminimalizuje to ryzyko, że nasze zaproszenie przestanie być aktualne.

Odrzucenie kandydata

Pocieszenie

Czasami komunikat o braku kwalifikacji do badania pojawia się na samym początku, czasami dopiero po sporej liczbie udzielonych odpowiedzi. W każdym z tych wypadków musimy poświęcić pewien czas na otwarcie badania oraz wypełnienie pierwszych pytań. W związku z tym, większość paneli przyznaje drobne wynagrodzenie również za ankiety, które rozpoczęliśmy, a do których się nie zakwalifikowaliśmy. Wynosi ono zazwyczaj 10% wartości ankiety. Część paneli zamiast wynagrodzenia przyznaje natomiast losy na loterie, które sami organizują, a w których to możemy wygrać dodatkowe punkty lub gotówkę.

Dodaj komentarz