Czy moje dane są bezpieczne?

Czy moje dane są bezpieczne?

Pewnie większość z Was zadaje sobie to pytanie. W końcu podczas pracy z ankietami wielokrotnie podajemy wrażliwe informacje takie jak datę urodzenia, stan cywilny, zarobki, stan zdrowia czy preferencje polityczne. Skąd więc pewność, że wyniki wszystkich ankiet są faktycznie anonimowe, a nasze dane wykorzystywane są tylko i wyłącznie do wyliczeń statystycznych? Z pomocą w uzyskaniu odpowiedzi na to pytanie przychodzą nam same firmy badawcze.

Nas, te oraz inne zapewnienia zdecydowanie przekonują. Pamiętajmy, że każdy z paneli to normalnie działająca, zarejestrowana firma, która jest zobowiązana do działania zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości, a co dopiero świadomego łamania prawa w tej materii, firma naraża się na poważne konsekwencje, zarówno finansowe jak i karne.

Ponadto, szczegółowe dane pojedynczych osób nie są nikomu potrzebne. Przydatne dla działań marketingowych firm robią się dopiero statystyczne zbiory danych, na podstawie których podejmowane są przyszłe decyzje biznesowe.

Pamiętaj, że jeżeli masz jakiekolwiek obawy, nie musisz podawać danej informacji! Praktycznie każdy panel posiada możliwość pominięcia pytania, na które nie chcesz udzielić odpowiedzi.

Pamiętaj także, że w każdej chwili możesz zrezygnować z bycia członkiem każdego panelu, a po podjęciu decyzji o zamknięciu konta, Twoja dane w całości zostaną usunięte.

Exit mobile version